logo

Kontrola dostępu do biur i innych pomieszczeń biznesowych zawsze była zarówno priorytetem, jak i wyzwaniem. Ochrona majątku, danych i ludzi jest niezbędna dla rozwoju firmy i zaufania pracowników. Ponieważ tradycyjny napływ i odpływ pracowników o 9.00 i 17.00 stopniowo ustąpił miejsca bardziej elastycznym formom pracy, systemy bezpieczeństwa musiały również ewoluować.

Systemy wejściowe do budynków komercyjnych muszą zapewniać solidne bezpieczeństwo, a także elastyczność w przyjmowaniu pracowników biurowych, personelu budowlanego, klientów, kandydatów do pracy i gości w szerokim zakresie czasu. I nie tylko o drzwiach wejściowych muszą myśleć kierownicy ds. bezpieczeństwa; bardzo często różne osoby potrzebują różnych uprawnień dostępu do określonych pięter lub pomieszczeń w zależności od pełnionej przez siebie funkcji.

Niezawodne i elastyczne rozwiązania

Ponieważ w centrum systemu umieściliśmy łatwość obsługi, kontrola dostępu ATRIUM firmy CDVI jest idealnym rozwiązaniem dla biur i budynków komercyjnych. Dzięki skalowalności do 500 drzwi i 10 000 użytkowników, ATRIUM spełnia potrzeby dużych i małych firm.

Kontrola dostępu dla biur musi być częścią kompleksowej strategii budynku. Dzięki dostępnym obecnie integracjom z systemami CCTV i ANPR można stworzyć zaawansowany system dla całego obiektu. Użytkownicy nie muszą pamiętać kodu z klawiatury do parkingu, karty swipe do drzwi wejściowych i innego hasła do siłowni na terenie obiektu – dzięki systemowi ATRIUM możesz zapewnić im najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wydając każdemu użytkownikowi jeden dokument uwierzytelniający – w postaci karty, identyfikatora lub smartfona – przypisz go do wszystkich obszarów, do których musi mieć dostęp. Dodaj do profilu użytkownika numer rejestracyjny jego samochodu i gotowe. Prosta, bezproblemowa kontrola dostępu.

100%
Bezproblemowa integracja systemów budynkowych
Zmniejsz ilość codziennych zadań administracyjnych
Zastosuj zaawansowaną technologię biometryczną

Biometria: dodatkowa warstwa bezpieczeństwa

Wygoda jest zazwyczaj najważniejsza w systemach kontroli dostępu. Im łatwiejszy w obsłudze jest system dla użytkowników, tym większa jest zgodność z przepisami i tym lepsze są wyniki. Chociaż noszenie poświadczenia dostępu w postaci karty lub identyfikatora albo wbudowanego w smartfon jest rzeczywiście wygodne, nadal wiąże się z nim ryzyko. Wszystkie te elementy mogą zostać zgubione, skradzione lub uszkodzone, co uniemożliwia użytkownikowi dostęp do budynku i stwarza potencjalne zagrożenie naruszenia bezpieczeństwa.

Biometryczne systemy bezpieczeństwa nie są już ograniczone do hollywoodzkich filmów i tajnych agencji rządowych. Rozpoznawanie odcisków palców, twarzy i tęczówki staje się coraz bardziej popularne w wielu środowiskach, w tym w biurach komercyjnych. Nie można zapomnieć o zabraniu twarzy lub palców do pracy, jak w przypadku fizycznych danych uwierzytelniających, a ich zgubienie lub kradzież są niezwykle mało prawdopodobne.

Bezproblemowa integracja w kontroli dostępu dla firm

Kontrola dostępu ATRIUM oferuje natywną integrację z naszymi biometrycznymi czytnikami linii papilarnych ievo. Integracja ta pozwala placówkom korzystającym z systemu ATRIUM na bezproblemowe włączenie do systemu czytników linii papilarnych ievo. W momencie zbliżenia palca do czytnika ievo, system identyfikuje użytkownika w systemie ATRIUM, a następnie przyznaje lub odmawia dostępu w zależności od jego praw dostępu.

Automatyczne zliczanie osób wchodzących i wychodzących

ATRIUM posiada wbudowaną funkcję licznika, która ułatwia tworzenie zaawansowanych protokołów bezpieczeństwa. Na przykład system blokad, który uniemożliwia odblokowanie drzwi wewnętrznych, dopóki drzwi zewnętrzne nie zostaną ponownie zablokowane, jest idealny do zapewnienia bezpieczeństwa drogiego sprzętu i poufnych danych. W przypadku konieczności ograniczenia liczby osób przebywających w sali konferencyjnej, aby umożliwić zachowanie dystansu społecznego, system ATRIUM może liczyć osoby wchodzące i wychodzące, automatycznie blokując drzwi po osiągnięciu limitu.